| Szybkie chwilówki

pożyczka online na raty

 

Ile jest osób, tyle też jest sposobów na oszczędzanie pieniędzy, jednak podstawą każdego z nich jest systematyczność oraz konsekwencja w działaniach. Droga do wolności finansowej jest często bardzo kręta, jednak przy wyrobieniu odpowiednich nawyków, można przechodzić przez nią w każdym miesiącu w miarę bezboleśnie. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Oszczędzanie pieniędzy, a eliminacja pokus

Pierwszą i najważniejszą przeszkodą, która pojawia się na drodze do odłożenia pieniędzy jest wygoda, a dokładnie – karta płatnicza. Elektroniczne pieniądze wydaje się znacznie łatwiej niż te namacalne, a jeszcze gdy w sklepie internetowym są różne promocje, wówczas zrobienie przelewu jest już naprawdę bardzo kuszące. Jeśli utożsamiacie się z tym i sądzicie, że zbyt często dokonujecie transakcji za pomocą karty, schowajcie ją jak najszybciej na dno szuflady. Wydawanie gotówki jest dla wielu osób znacznie bardziej świadome i mówiąc w przenośni – bolesne. Trzymając banknot w dłoni znacznie ciężej się z nim rozstać.

Oszczędzanie, a świadomość budżetu

W myśl zasady wydawaj mniej niż zarabiasz, warto pochylić się nieco nad codziennymi potrzebami i wypisać sobie te, których spełnienie jest konieczne oraz te, które są po prostu naszą zachcianką. Nie ma skutecznego oszczędzania bez cięcia kosztów. Bardzo przydatne będzie prowadzenie zeszytu czy stworzenie arkusza kalkulacyjnego w którym stworzymy swój budżet. Pierwszy krok, to odjęcie od kwoty, którą zarabiasz tę, którą chcesz zaoszczędzić. Następnie zaplanuj wydatki w taki sposób, aby wydać tylko tą kwotę. Oczywiście zdarzą się wydatki niezaplanowane, ale na to już często nie mamy po prostu wpływu.

Oszczędności na osobnym koncie i tańsze zamienniki

Kolejny krok przydatny w zaoszczędzeniu pieniędzy, to otworzenie osobnego konta, do którego nie będziecie mieli dostępu przez jakiś czas. W miarę możliwości, warto jest przelewać na nie jakąś określoną kwotę. To bardzo skuteczna metoda wyrabiania oszczędnościowych nawyków, a przy okazji usystematyzowanie samego procesu odkładania pieniędzy.

Bardzo ważne jest także to, aby potrafić szukać tańszych zamienników produktów, których używamy. Mowa zarówno o produktach spożywczych, jak i kosmetykach oraz chemii gospodarczej. Często tańsze wcale nie oznacza gorsze. Dzięki takim działaniom nie będziemy mieli wrażenia, że oszczędzanie, to rezygnacja ze wszystkiego, a tym samym krok do rezygnacji przez nas ze wszelkich przyjemności, albo dostępu do niezbędnych rzeczy.

Oszczędzanie pieniędzy i pożyczanie

Oszczędzanie wcale nie musi oznaczać rezygnacji pożyczek. Wszystko zależy od tego, jaki cel oszczędzania sobie obierzemy. Często pieniądze mają być przeznaczone na większe potrzeby typu samochód czy ślub. Wówczas rozkładamy sobie je zwykle na kilka lub kilkanaście miesięcy. Jeśli jednak po drodze wypadnie nam nieoczekiwany wydatek, nie musimy od razu podbierać odłożonych pieniędzy, a na przykład skorzystać z pożyczki online na raty. To szybki sposób na często ekspresowe otrzymanie dodatkowych środków, a następnie wygodna forma ich spłaty.